Czym jest krioterapia? Leczenie zimnem w praktyce

1
139
Dowiedz się, czym jest krioterapia
Podczas krioterapii dochodzi najpierw do zwężenia, a następnie do nagłego rozszerzenia naczyń krwionośnych.

Z całą pewnością wiele osób zastanawia się, czym jest krioterapia. Krioterapię można uznać za jedną z metod leczenia, która ma zastosowanie w przebiegu różnych chorób. Główną ideą działania krioterapii jest leczenie zimnem, czyli pewnego rodzaju zamrażanie.

Czym jest krioterapia?

W przebiegu krioterapii schładza się ciało człowieka niską temperaturą, co w efekcie wywołuje u niego przyspieszenie krążenia. Przyspieszenie krążenia natomiast jest wskazane w przebiegu leczenia niektórych chorób. Z całą pewnością można stwierdzić, że metoda ta wykorzystuje naturalne zdolności organizmu do walki z chorobami i drobnoustrojami. Dlatego jest tak efektywna.

Przebieg krioterapii

Przebieg krioterapii nie jest skomplikowany. Człowieka poddaje się działaniu niskiej temperatury w kriokomorze, w efekcie czego jego naczynia krwionośne ulegają nagłemu zwężeniu. W tym momencie krew zaczyna płynąć w żyłach dużo wolniej. Następnie dochodzi do odwrotnej sytuacji. Naczynia krwionośne ulegają nagłemu rozszerzeniu, co jest działaniem pozytywnym, ponieważ organizm sam zaczyna się bronić i walczyć, także z istniejącymi chorobami. Krioterapia oddziałuje na całe ciało człowieka, a w szczególności na układ hormonalny i odpornościowy.

Przeciwwskazania do kriokomory

Niestety nie każdy chory może skorzystać z takiego sposobu leczenia, ponieważ niektóre przypadłości są przeciwwskazaniem. Wśród nich można wymienić choroby, takie jak nadciśnienie tętnicze, anemia, niedoczynność tarczycy, a także różnego rodzaju zaburzenia ukrwienia, neuropatie obwodowe oraz niewydolność krążeniowa o charakterze ostrym. Jak widać, zabieg jest przeciwwskazany we wszystkich chorobach, w których może dodatkowo osłabić organizm i nie zadziałać tak jak powinien.

Kto może korzystać z kriokomory?

Natomiast zabieg ten jest polecany przede wszystkim u osób, które zmagają się z jakimikolwiek dolegliwościami bólowymi, oraz dolegliwościami ze strony układu kostno-stawowego, wśród których można wyróżnić między innymi reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie ścięgien, a także zwichnięcia, stany pourazowe, uszkodzenia stawów kolanowych. Krioterapia pomocna jest także w chorobach neurologicznych, przewlekłym bólu, przewlekłym zmęczeniu, silnych bólach głowy, depresji. Spektrum leczenia zimnem jest dość szerokie, o ile dany pacjent nie ma do tego innych przeciwwskazań.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj