Strona główna Porady Jak wybrać aparat słuchowy dla dziecka?

Jak wybrać aparat słuchowy dla dziecka?

0
Jak wybrać aparat słuchowy dla dziecka?

Dzisiejsza technologia pozwala osobom urodzonym z wadami na znaczną poprawę jakości życia. Dawniej, dziecko urodzone z wadą słuchu było niemalże wykluczone z prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Rozwój medycyny sprawnie poradził sobie z tym problemem – tworząc aparaty słuchowe, które zagwarantują dziecku właściwy rozwój i możliwość odkrycia wyjątkowych, otaczających dźwięków.

Jak wybrać aparat słuchowy dla dziecka?

Dokonując wyboru zakupu aparatu słuchowego należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Aparatura ta przede wszystkim powinna być łatwa w obsłudze, stwarzać bezpieczeństwo i dawać możliwość wszechkierunkowego ustalania mikrofonów. Niemniej jednak wybór zazwyczaj uwarunkowany jest przez charakterystykę ubytku słuchu i anatomię ucha. Dlatego też, odpowiedni sprzęt pomoże wybrać protetyk słuchu, dzięki czemu zagwarantowana będzie wysoka jakość życia malucha. Obecnie, na rynku dostępne są różne wielkości i rodzaje aparatów słuchowych, najczęściej jednak zalecane się modele umieszczane tuż za uchem (tzw. BTE), z uwagi na fakt, że ich budowa pozwala na użytkowanie urządzenia przez dłuższy okres czasu. Niemniej jednak dla starszych dzieci, dostępne są aparatury mające słuchawkę zewnętrzną – tzw. RIC, która usytuowana jest w kanale słuchowym. Ich niewątpliwie dużą zaletą jest znikoma widoczność. Zatem wybór sprzętu w dużej mierze będzie zależny od preferencji posiadacza. Dla wielu użytkowników aparatów słuchowym dyskrecja będzie decydującym czynnikiem przy wyborze.

Aparaty wewnątrzuszne

Aparatura ta cieszy się najmniejszą popularnością, ponieważ szybki rozwój dziecka powoduje częste wymiany obudów, które wykonywane są na kształt kanału słuchowego malucha. Aparaty słuchowe tego typu, w zależności od pożądanego modelu mogą być praktycznie niewidoczne. Wykonują również naturalną akustykę małżowiny usznej. Niestety sprzęt taki odpowiedni będzie wyłącznie dla osób z lekkim lub umiarkowanym ubytkiem słuchu.

Aparaty słuchowe Radzyń Podlaski i okolice pomogą znacząco wzmocnić zmysł słuchu, który samodzielnie nie funkcjonuje odpowiednio. Właściwy dobór aparatury oraz rzetelna pielęgnacja są kluczowymi elementami w jego funkcjonowaniu, które niewątpliwie poprawią komfort słyszenia, a tym samym również jakość życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj