Strona główna Porady Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej

0
Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna urodowa zrobiła się świeżo ogromnie modnym nurtem. Coraz większe grono osób decyduje się na zrobienie pewnych zabiegów korygujących ich ogólnie rozumianą urodę i komfort. Coraz większe zapotrzebowanie na zabiegi tego typu spowodowało, że tworzonych jest więcej gabinetów medycyny estetycznej, w wyniku czego ceny są bardziej niskie. Dzięki temu rozwojowi dzisiaj nie tylko modelki i ludzie znani mogą sobie sprezentować estetyczne poprawki. Różnorakość takich zabiegów w dodatku jest ogromna. Są wśród nich te, które zdecydowanie wybierane są najchętniej.

Mezoterapia

To ten z najmniej niebezpiecznych zabiegów. Bazuje na wstrzyknięciu produktów leczniczych, regenerujących lub odżywczych ściśle w obręb skóry. W rezultacie mezoterapii do wszystkich z warstw skóry mają możliwość przedrzeć się kompozycje czynne, takie jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, a także pierwiastki śladowe.

Warianty mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -polega na dostarczaniu do wewnątrz skory środków czynnych z wykorzystaniem fal radiowych; wykonuję się poza tym mezoterapię bezigłową gdzie receptorem (zazwyczaj witaminy C lub retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -proces bardziej skomplikowany, przeprowadzany z użyciem igły; opiera się na wprowadzeniu substancji2 aktywnych za pomocą igły w formie koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Powszechnie nazywana również mikro peelingiem. To sposób mechanicznego złuszczania naskórka za pomocą skrupulatnie nadzorowanego ciągu mikrokryształów. Mikrodermabrazja to proces, który złuszcza, wzbogaca w tlen i wzmacnia skórę, a posiłkowo pobudza produkcję kolagenu. W rezultacie czego pozwala na uwolnienie się od problemów takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a także i nawet blizny. Zabieg ten segreguje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -zalecana dla osób posiadających skórę cienką i wrażliwą, a również dla alergików (podczas wykonywania zabiegu nie gromadzi się się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -wykorzystywane są mikrokryształy tlenku glinu; polecana osobom z pootwieranymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej lekka metoda; tlen komplementarnie zwęża naczynia krwionośne, zmniejsza opuchliznę i zatrzymuje pojawienie się bakterii; stąd też ten rodzaj mikrodermabrazji można stosować przy czynnym trądziku, a także w skóry naczynkowej.

Wypełnianie czerwieni wargowej

Zabieg opiera się na zwiększaniu i formowaniu czerwieni wargowej za sprawą wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do oczekiwanego wyniku. Jest to bezproblemowy zabieg, zajmujący zwykle wliczając w to ankietę wstępną z klientem od 45 minut do 60 minut. Następstwa utrzymują się przez okres od 6 do 12 miesięcy.

Botoks

Tak naprawdę jad kiełbasiany to nazwa handlowa toksyny botulinowej. Wyniki funkcjonowania botoksu dostrzegły wpierw neurologia i okulistyka. Jak działa botoks? Zmarszczki biorą się z nadmiernej aktywności mięśni dookoła twarzy. Mięsień ten zmniejsza się, gdy dostanie konkretny sygnał z włókna nerwowego. W skutek gdy dostarczony zostanie botoks, nerw wstrzyma wysyłanie impulsów, wtedy zaś nie powstaną zmarszczki. Wynik jest widoczny przez ok. 6 miesięcy.

Przy użyciu botoksu można pomniejszyć:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki wokół ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki występujące na szyi

Przy użyciu botoksu jest szansa zregenerować włosy.

Liposukcja

To proces odsysania niepotrzebnego tłuszczu. Tłuszcz można eliminować z różnych fragmentów ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Wykonuje się ją by zminimalizować ilość komórek tłuszczowych, Bynajmniej nie zawsze okazuje się to dostateczne, przy znacznej otyłości niezastąpiona jest zarówno lipektomia (skasowanie nadmiaru rozciągniętej skóry).

Zapoznaj się z ofertą Centrum Medycyny Estetycznej – https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj