Toalety przenośne – gdzie są używane i jakie mają zalety?

0
55
Toalety przenośne - gdzie są używane i jakie mają zalety?

Co robimy, kiedy będąc na imprezie plenerowej, wypijemy piwo i nagle da o sobie znać nasz pęcherz? Szukamy oczywiście miejsca, gdzie możemy jak najszybciej załatwić potrzeby fizjologiczne. Pójście w krzaki nie jest dobrym pomysłem, dlatego cierpliwie stoimy w kolejce przed małymi budowlami o nazwie „toalety przenośne„. Mimo że w środku nie zawsze możemy wtedy spotkać higieniczne i czyste warunki, to tego typu latryny i tak spełniają swoją funkcję.

Toaleta turystyczna – zastosowanie

W miarę tania toaleta przenośna jest przede wszystkim wyposażona w sedes. Z kolei ta bardziej nowoczesna dodatkowo ma również pisuar, a nawet umywalkę ze zbiornikiem na wodę (który łatwo opróżnić). Ale toaleta turystyczna ma szersze zastosowanie niż na wspomnianych imprezach (koncertach czy różnych festiwalach, eventach i wydarzeniach o charakterze sportowym) w plenerze. Jakie? Idealnie nadają się do miejsc, gdzie niestety nie ma możliwości podłączenia zaplecza sanitarnego. Są uniwersalne. Do tego zarówno higieniczne, jak i bardzo funkcjonalne. Dlatego zdają egzamin na placach budowy czy parkingach. To oczywiście nie wszystkie miejsca, gdzie każdy może je spotkać i z nich skorzystać. Toalety przenośne , zwłaszcza modele kompaktowe, często wykorzystywane są przez turystów. Planując wycieczkę taką toaletę można zamontować na przyczepie, łodzi, czy też docelowo na polu namiotowym.

Gdzie kupić i serwisować toalety przenośne?

Tania toaleta przenośna może być sprzedawana albo wynajmowana. Ten drugi sposób wybierany jest właśnie, kiedy mamy do czynienia z imprezami na świeżym powietrzu. Koszty wynajmu są niskie i, co ważne – toaleta turystyczna dostarczona jest w wybranym terminie. Po skończonym koncercie czy biesiadzie jest ona zabierana przez pracowników firmy. To bardzo wygodne rozwiązanie. Czasem jednak zdecydowanie bardziej opłaca się kupno toalet przenośnych. Szczególnie, kiedy muszą być one umieszczone na stałe na działce, parkingu czy polu namiotowym. Co ciekawe, możliwy jest w pełni kompleksowy serwis takich nowoczesnych latryn. Gdyby więc doszło do uszkodzenia czy jakiejś mniej lub bardziej poważnej awarii, wtedy specjaliści z firmy wynajmującej bez problemu i szybko zajmą się naprawą. Co dokładnie będą w stanie wykonać poza samą reperacją? Między innymi opróżnią zbiornik na nieczystości, posprzątają każdy zakamarek, a nawet zdezynfekują oraz uzupełnią papier toaletowy i mydło. Usługa związana z serwisem odbywa się średnio raz w tygodniu, ale wiele zależy tutaj od indywidualnego uzgodnienia z osobą kupującą lub wynajmującą.

Najważniejsze, że niezwykle popularna i jednocześnie dość tania toaleta przenośna jest łatwo dostępna. Obecnie da się ją zakupić (używaną w cenie nawet do 1600 zł) albo wynająć (koszt miesięczny wynosi średnio kilkaset złotych) w wielu firmach zlokalizowanych na terenie całego kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj