Meble kuchenne na wymiar Warszawa – cena

0
43
Meble kuchenne na wymiar Warszawa - cena

Kuchnia to centralne miejsce domu – zdecydowanie niejedna osoba się z tym zgodzi. To w kuchni właśnie przyrządzamy posiłki dla domowników, pijemy poranną kawę czy czytamy gazetę. Żeby takim pomieszczeniem jednak była należy ją odpowiednio zaaranżować. Tworzenie wystroju kuchni to nie tylko dobór frontów mebli kuchennych czy blatu. Warto bowiem wiedzieć, że liczy się funkcjonalność. Niemniej jednak estetyka też jest ważna. To ona odpowiada za to, że nie tylko wygodnie spędzamy tam czas, ale również miło. To od niej zależy, czy przyjemnie i miło spędzamy czas w kuchni

Jak wybierać meble do kuchni?

W pierwszej kolejność warto wspomnieć, że meble do kuchni można zakupić gotowe jako całościowy zestaw w formie całościowego zestawu, złożyć z elementów składowych jakiegoś sieciowego sklepu meblowego lub zamówić zabudowę kuchenną na wymiar.

Pierwsza możliwość sprawdzi się najlepiej w przypadku małych mieszkań przeznaczonych do wynajęcia. Przestrzeni roboczej jest bowiem niezwykle mało, a jakość nie zachwyca. Jedyne co tutaj jest zaletą to cena takich mebli kuchennych i szybkość dostawy oraz montażu.

Jeśli myślimy o kuchni prywatnej lepszym rozwiązaniem będzie druga opcja. Mamy możliwość tutaj bardziej manewrować zestawieniem szafek i barw czy rodzajów frontów. Ta opcja nadal jednakże nie jest pozbawiona wad. Musimy wybierać z określonych rozmiarów szafek, często więc zostaje luźna przestrzeń w kuchni. Co w niewielkiej kuchni robi sporą różnicę. Ponadto dobór szafek jest ograniczony, dlatego najczęściej kończy się na dobieraniu wyposażenia pod szafki, zamiast szafek pod sprzęt. To powoduje następne problemy. Jakość takiej zabudowy meblowej również jest na dość niskim poziomie. Jedyne co można tutaj wymienić jako zaletę, to cena. Choć i tu warto się zastanowić, gdyż producentów kuchni na wymiar jest sporo, dlatego może się okazać, że dopłacając naprawdę niewiele uzyskamy idealną kuchnię.

Dlaczego więc warto zdecydować się na kuchnię na wymiar?

Maksymalne wykorzystanie powierzchni w kuchni. Meble kuchenne są perfekcyjnie dostosowane do jej rozmiaru. Wykonawca mebli na wymiar dopasuje nam ją co do centymetra.
Pełna swoboda w ustawieniu wszystkich elementów. Możliwość wybrania rozmiarów wszystkich zastosowanych szafek, szuflad czy półek. Istnieje wówczas możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakieś miejsce możemy dodać szafkę typu cargo lub dołożyć tam półki.

Wykonanie zabudowy urządzeń AGD

Wybierając zabudowę kuchenną na wymiar można bez problemu zabudować cały sprzęt AGD. Nie tylko standardowo lodówkę, pralkę czy zmywarkę. Można stworzyć specjalną szafkę z harmonijkowymi drzwiami, w której schowamy ekspres i cały kawowy zestaw. Takich opcji jest zdecydowanie więcej. Wygląd tych sprzętów często zaburza spójność estetyczną kuchni. Przechowując je wszystkie w zabudowie kuchennej zyskujemy lekkość, czystość linii i doskonały minimalizm pomieszczenia. Dodatkowo warto podkreślić, że, czym więcej schowanego sprzętu, tym mniej zmagań z kurzem, który na nich się zbiera.

Wysoka jakość i bezawaryjność

Zabudowy kuchenne na wymiar cieszą się dobrą sławą. Nie bez powodu. Gdy producent wykonuje nam zabudowę kuchenną na wymiar bierze pod uwagę nie tylko wielkość powierzchni, ale przede wszystkim zastosowanie i celowość konkretnych szafek czy szuflad. Decyduje się wtedy na przykład o największym dopuszczalnym obciążeniu danej szuflady, od tego później zależą użyte prowadnice, a w efekcie ich trwałość i właśnie bezawaryjność.

Meble kuchenne na wymiar to estetyka na miarę naszych oczekiwań. Bez znaczenia jest to, czy podoba nam się styl industrialny, loftowy, skandynawski, rustykalny czy może jakiś oryginalny i niepowtarzalny, dopasowany do naszego gustu. Kuchnia na wymiar daje nam możliwości doboru wszystkiego. Wybór frontów i korpusów jest standardowy. Na dodatek jednak możemy wybrać szerszy blat, co pozwala nam uzyskać głębszą powierzchnię użytkową. Możemy takie meble do kuchni dobrać perfekcyjnie pod kolor mieszkania, drzwi, podłogi, czego tylko się zapragnie. Można uzyskać spójność całego domu czy mieszkania.

Dobór materiałów

Pod uwagę brane są nie tylko kolory, ale i materiał. Można wybrać meble kuchenne z drewna, lub z tańszej płyty MDF. Podejmuje się decyzję o wykończeniu: w połysku czy w macie. Wybiera się materiał blatu kuchennego. Drewno, płyta, a może granit czy marmur. W rustykalnych kuchniach na wymiar blat wykonuje się często z małych płytek ceramicznych.
I na koniec -kuchnia na wymiar to możliwość stworzenia autorskiej, niepowtarzalnej kuchni.

Od czego zależy cena zabudowy kuchni na wymiar?

Na koszt kuchni na wymiar wpływa kilka czynników, jak jakość materiałów, z których wykonane są korpusy, fronty czy blaty. Ważny jest także rodzaj pokrycia powierzchni. Aby kuchnia służyła nam przez lata, warto postawić na wytrzymałe materiały. Szczególnie nie ma co oszczędzać na mechanizmach kuchennych, takich jak prowadnice czy zawiasy. Blat roboczy jest najbardziej eksploatowaną częścią mebli kuchennych, tu też warto postawić na jakość. W dalszej kolejności liczą się korpusy – to one podtrzymują cały ciężar mebli kuchennych. Na samym końcu są zaś fronty. Wiadomo, że nie warto decydować się na najtańsze. Nikt nie chce, aby po kilku latach okleina zaczęła odchodzić. To jest jednak ten element, który spokojnie można wybrać ze średniej półki cenowej, bez większego ubytku na jakości. To też jest coś co daje nam kuchnia na wymiar zamówiona od producenta. Możemy manipulować kosztami. Do nas należy wybór za co chcemy dopłacić więcej, a za co niekoniecznie.

Usługi z zakresu projektowania wnętrz

Jeśli decyzja padła na kuchnię na wymiar, trzeba zacząć od projektu. Po pierwsze pojawia się dygresja czy zlecić czy zrobić samemu. Jeśli mamy zmysł wizualny i chęć poświęcenia czasu, by przyswoić najważniejsze zasady ergonomii, to możemy się sami podjąć takiego planu. W internecie jest sporo bezpłatnych aplikacji, które bez problemu przeprowadzą nas przez ten proces. Jednak te proste w większości mają sporo ograniczeń. zlecenie projektu na pewno jest szybsze, a przede wszystkim mamy pewność o profesjonalności. Taki projekt jest dokładniejszy, idealnie obrazuje naszą zabudowę kuchenną. Dobry architekt czy projektant weźmie pod uwagę nie tylko nasze wyobrażenie estetyczne, ale również funkcjonalność czy metodykę meblową. Często może zauważyć rozwiązania, na które laik by nie wpadł.

Jak wybrać specjalistę do projektowania kuchni?

meble kuchenne na wymiar warszawa cenaJeśli zlecić projekt zabudowy kuchennej na wymiar to komu? Czym różni się architekt wnętrz, projektant, a dekorator. To co widać od razu, to cenowa różnica takich usług. Jednak przede wszystkim rozróżnia je zawartość i zakres. Architekt wnętrz to osoba po studiach, zrobi nie tylko projekt wizualny, lecz wykona również projekt wszystkich przyłączy. W komplecie znajdzie się projekt instalacji wodnej, elektrycznej czy gazowej. Projektant najpewniej nie zrobi nam rozplanowania instalacji, jednak posiada on równie wielki zakres wiedzy jak chodzi o ergonomię przestrzeni. Dekorator odpowiada tylko za kwestię ułożenia mebli jako zmieszczenia ich oraz za ich estetykę. Najlepiej jest więc zdecydować się przy projekcie mebli na wymiar na współpracę z architektem bądź projektantem.

Często producent kuchni na wymiar oferuje nam usługi swoich ludzi w zakresie projektu. Często wówczas cena takiej usługi jest już wliczona w całościowy koszt. Warto się dowiedzieć jaki charakter wykształcenia ma wówczas taka osoba. Nie ma co się jednak od razu zniechęcać nawet jeśli nie ma żadnych certyfikatów. Zwykle są to jednak osoby obyte z tym tematem przez choćby staż swojej pracy.

Zasady aranżacji kuchni

Projektując samemu zabudowę meblową na wymiar lub korzystając z porad osób współpracujących z firmą wykonującą meble kuchenne na wymiar trzeba zwrócić uwagę na parę najważniejszych aspektów.

Lokalizacja kuchni

Biorąc pod uwagę, że planowana jest zabudowa kuchenna na wymiar w domu, który dopiero będziemy stawiać, lub w mieszkaniu, które jest do gruntownej przeróbki włącznie z wszelkimi instalacjami -warto wybrać jej lokalizację. Biorąc pod uwagę strony świata kuchnię najlepiej ustawić od strony północnej, północno-wschodniej lub północno-zachodniej. Położenie kuchni blisko wejścia do domu, zmniejsza trasę jaką trzeba będzie pokonywać z zakupami. Okno zaś wychodzące na stronę wschodnią sprawi, że przy porannej herbacie powita nas słońce.

Wielkość kuchni

Jeśli kuchnia na wymiar to mała czy duża? Wszystko zależy od tego jak będzie się z niej korzystać. Jeśli w sąsiedztwie znajduje się przestronna jadalnia, to sama powierzchnia kuchni nie musi być ogromna. Co innego gdy w kuchni zamierzamy umieścić stół. Wtedy zjawia się pytanie -jak duży. Czyli jak wielka jest rodzina i ile osób takowa kuchnia musi pomieścić. Pytanie czy dom ma spiżarnię, a jeśli to mieszkanie czy jest piwnica. Czy kuchnia ma być najważniejszym pomieszczeniem w domu, czy tylko przestrzenią do gotowania.

Strefy robocze w kuchni

Wyróżnia się pięć stref: strefa zapasów (głównie lodówka), strefa przechowywania (szafki na naczynia), strefa mokra (zlew, zmywarka i kosz na odpady), strefa przygotowywania posiłków (przestrzeń robocza na blacie, ewentualnie wyspa) i strefa gotowania (kuchenka i piekarnik). Zasada ergonomii radzi zachowanie podanej kolejności stref, względem ruchów wskazówek (dla osób praworęcznych): produkty spożywcze -naczynia, drobne AGD -mycie, sprzątanie -gotowanie pieczenie.

Jakie są popularne układy kuchenne?

Warto przyjrzeć się również najpopularniejszym układom kuchennym. Do najczęstszych należą: kuchnia jednorzędowa lub dwurzędowa, oraz te w kształcie liter: L, G lub U.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Warto więc decydując się na meble na wymiar zwrócić uwagę na wiele czynników. Jest to co prawda więcej zachodu, ale są to zdecydowanie dużo większe możliwości. Wybór producentów mebli kuchennych jest obecnie bardzo szeroki, spokojnie więc można odnaleźć kogoś kto zrobi nam meble kuchenne na wymiar w zadowalającej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj