Jak wykorzystuje się w Polsce leczniczą marihuanę?

0
146
Jak wykorzystuje się w Polsce leczniczą marihuanę?

Informacje na temat stosowania w Polsce leczenia medyczną marihuaną.

Tak, w Polsce stosuje się leczniczą marihuanę. Niestety, możliwość leczenia nią obejmuje dość wąską grupę pacjentów poddanych tzw. leczeniu paliatywnemu. Mowa tu m.in. o osobach cierpiących na zaawansowaną postać stwardnienia rozsianego.

Jak podaje się preparat?

W Polsce terapia leczniczą marihuaną jest stosowana w dwóch postaciach. Pierwszą z nich jest specjalny, doustny spray, który stosuje się bezpośrednio w jamie ustnej pacjenta. Drugą metodą stosowania kannabinoidów jest oczywiście susz. Należy jednak pamiętać, że nie jest on przeznaczony do palenia, lecz przede wszystkim do waporyzacji. Oznacza to, że nie jest on spalany w trakcie stosowania, gdyż mogłoby to doprowadzić do utraty wielu substancji czynnych przez susz. Terapia konopna opinie jest dobierana przez lekarza prowadzącego pacjenta. Dotyczy to również ilości przyjmowanych przezeń substancji czynnych.

Z czego składa się marihuana lecznicza?

Polska medycyna korzysta z przynajmniej kilku odmian marihuany leczniczej. Recepty lecznicza marihuana są przepisane zwykle pod konkretną odmianę preparatu, gdyż tylko ona może pomóc odnieść sukces w walce z następstwami niektórych chorób. Co ciekawe, preparat ten składa się z co najmniej 500 substancji aktywnych, które przyjmowane w odpowiednich proporcjach mogą znacznie poprawić stan pacjenta leczonego paliatywnie. Należy jednak pamiętać, aby w trakcie tej terapii dokładnie obserwować zachowania osoby chorej. Istnieje bowiem ryzyko, że w niektórych przypadkach zastosowanie marihuany może przynieść skutki odwrotne do oczekiwanych. Do takiej sytuacji może dojść np. wówczas, gdy przyjęto zbyt dużą dawkę substancji aktywnych lub też wtedy, gdy proces przyjmowania preparatu był niezgodny z zaleceniami lekarza prowadzącego.

Podsumowując, recepta terapia konopna to często jedyna nadzieja dla osób, które cierpią w sposób ciężki, nieodwracalny i niewyobrażalny. W przypadku wspomnianego wcześniej stwardnienia rozsianego, efekty stosowania terapii pozwalają u wielu pacjentów na wzrost aktywności fizycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj