Czy można żyć bez mleka i glutenu?

0
87
Czy można żyć bez mleka i glutenu?

Kiedy chcemy przejść na dietę w głowie nie mamy tylko myśli “będę mniej jeść”. Obecnie mamy do wyboru tyle rodzai diet, że czasem nie wiemy, którą z nich wybrać. Niektóre z nich są bardziej restrykcyjne, inne mniej. Tutaj przyjrzymy się bliżej diecie bez nabiału i glutenu.

Dla kogo skierowana jest dieta bez nabiału i gluten?

Chyba każdy z nas słyszał popularne stwierdzenie “Jesteś tym co jesz”. Dieta bez glutenu i nabiału idealnie sprawdzi się dla tych, którzy chcą schudnąć, utrzymać swoją masę ciała bądź pozbyć się ze swojego jadłospisu glutenu oraz produktów mlecznych. Skierowana jest także do osób, które zmagają się jednocześnie z nietolerancją glutenu i nabiału lub chorobami autoimmunologicznymi jak Hashimoto.

Należy jednak pamiętać, że zanim zacznie się stosować dietę eliminacyjną trzeba skonsultować się z lekarzem.

Co można jeść na diecie bez nabiału i glutenu?

 

Na diecie bez laktozy i glutenu, jak sama nazwa na to wskazuje, należy pozbyć się ze swojego jadłospisu produktów zawierające te składniki. Gluten to nic innego jak białko, które znajduje się w zbożach. Z Twojego jadłospisu muszą więc zniknąć wszelkie produkty zawierające zboże: makaron, niektóre kasze oraz pieczywo.

 Lubisz tematy związane z dieta i zdrowym stylem życia? Sprawdź https://goodiefoodie.pl/blog/

Mleko, oraz jego produkty należy zastąpić jego zamiennikami:

 

  • mleko krowie -> napoje sojowe, kokosowe, owsiane, ryżowe, migdałowe,
  • śmietana -> śmietanka kokosowa, gęste mleczko kokosowe z puszki,
  • jogurty, maślanki, kefiry -> jogurty sojowe, kokosowe,
  • sery -> sery wegańskie lub tofu.

 

Dieta bez nabiału i glutenu składa się głównie z warzyw i owoców chudym mięsie, bezglutenowych zbożach oraz roślinnych napojach, jogurtach a także tofu.

 

Dlaczego warto przejść na taką dietę?

 

Przejście na dietę bez nabiału i glutenu zapewni Ci komfort psychiczny, Twoje samopoczucie ulegnie poprawie oraz poczujesz cudowne uczucie lekkości. Może ona także prowadzić do ustąpienia wszelkich dolegliwości jelitowych, obniżenia poziomu cholesterolu, utraty zbędnych kilogramów, a także poprawy stanu cery.

 

Czy można więc żyć bez glutenu i nabiału?

 

Odpowiedź brzmi: jak najbardziej! Wystarczy dowiedzieć się, które produkty zawierają gluten oraz zastąpić mleko jego zamiennikami. Wydaje się to być trudne, jednak dla chcącego nic trudnego! Nie jesteś przekonany? To może wypróbuj…

 

Catering dietetyczny!

 

Goodie Foodie to catering dietetyczny specjalizujący się w zbilansowanych dietach pudełkowych przeznaczonych dla każdego! Kadra wykwalifikowanych dietetyków wraz z kucharzami tworzy niepowtarzalne, zbilansowane posiłki, które mogą już teraz czekać pod Twoimi drzwiami! Sprawdź już teraz ich dietę bez nabiału i glutenu oraz przekonaj się, że dieta nie musi być nudna! 

Autor: Goodie Foodie – sprawdzony dostawca diety pudełkowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj