Siarka organiczna — co warto o niej wiedzieć?

0
54
Siarka organiczna — co warto o niej wiedzieć?

Siarka to pierwiastek, który naturalnie występuje w naszym organizmie. Odpowiada między innymi za prawidłowe funkcjonowanie kości i stawów. Ma również ogromny wpływ na kondycję paznokci, włosów oraz skóry. Czasami jednak z pożywieniem nie jesteśmy w stanie dostarczyć sobie wystarczającej ilości tego związku. W takim wypadku warto pomyśleć o jego suplementacji. Dobrze przyswajalną jej postacią jest siarka organiczna MSM. Co warto o niej wiedzieć? Podpowiadamy.

Czym jest siarka organiczna?

Obecnie w sprzedaży możemy spotkać różnego rodzaju preparaty z siarką. Poziom przyswajalności tego pierwiastka z tego typu produktów jest jednak różny. Z tego powodu największą popularnością cieszy się siarka organiczna MSM, czyli metylosulfonylometan, a więc związek należący do grupy metylo-S-metanowych. T a organiczna substancja znakomicie się przyswaja, dlatego dostępna jest już w wielu preparatach i suplementach diety, a także w naturalnych mieszankach. MSM można znaleźć w wielu produktach spożywczych, takich jak owoce, warzywa, zboża, mięso, nabiał, herbata, kawa, czy ryby.

Kiedy suplementować siarkę organiczną?

Siarka jest jednym z podstawowych makroelementów, które są ważne, aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował. Suplement ten polecany jest szczególnie osobom, które mają problemy z układem kostno-stawowym. Wpływa on jednak dobroczynnie również na mięśnie, a także ścięgna. Siarka jest ważnym pierwiastkiem również ze względu na skórę, włosy i paznokcie. Jej niedobór powoduje ograniczenie produkcji kolagenu i kreatyn, co sprawia, że nasza skóra wolniej się regeneruje.

Z tego powodu suplementacja siarką polecana jest również osobom, u których występuje problem długotrwałego gojenia się ran, a także chcącym zregenerować swoją wątrobę. Z kolei dzięki funkcjom antybakteryjnym, może być naturalnym środkiem na łuszczycę, grzybicę czy trądzik. Siarka reguluje również układ hormonalny, a także krwionośny.

Jak suplementować siarkę organiczną?

Niewielka przyswajalność siarki z pożywienia sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na suplementację siarki organicznej MSM. Decydując się na taki krok, warto wcześniej skonsultować taką decyzję z lekarzem i rozpocząć od jak najmniejszych dawek, które raz w tygodniu powinny być podwyższane. Suplementację możemy zacząć od 1 g dziennie i stopniowo zwiększać dawkę. Nie powinna ona jednak przekroczyć 4 g na dobę. Dobrze jest łączyć ją z kolagenem, magnezem i witaminą C oraz cynkiem i witaminami z grupy B.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj