Kiedy udać się na poradę do kardiologa?

0
65
Kiedy udać się na poradę do kardiologa?

Zdrowie to bardzo ważny aspekt naszego życia, dlatego też dobrze jest o nie dbać. Warto pamiętać również o tym, by badać się regularnie i chodzić na wizyty do specjalistów, dzięki czemu można zapobiec różnym schorzeniom i chorobom. Dobrze jest zatem wiedzieć, kiedy trzeba udać się do kardiologa i jakie badania można u takiego lekarza wykonać.

Kiedy warto umówić się do kardiologa?

Przede wszystkim trzeba wybrać się do kardiologa wtedy, kiedy czuje się ból w okolicy klatki piersiowej i serca. Dobrze jest też wybrać się do tego lekarza, kiedy szybko się męczymy i mamy zadyszkę po krótkim dystansie. Wszystkie te objawy mogą powodować to, że coś złego dzieje się z naszym organizmem od środka w okolicy serca. Dlatego też taki lekarz jak kardiolog potrafi dokładnie zdiagnozować nasze dolegliwości. Dobrze jest też poznać, jakie badanie może wykonać kardiolog i co one pomogą ustalić. Warto też pamiętać, że do kardiologa należy się udać niezależnie od tego, w jakim się jest wieku oraz jakiej jest się płci, gdyż problemy zdrowotne mogą dotyczyć każdego. Najlepiej jest mieć jednego lekarza, który będzie kontrolował stan naszego zdrowia.

Jakie badania może wykonać kardiolog?

Kardiolog może wykonać takie badania jak EKG czy echo serca. Również kardiolog może zlecić założenie holteru, by sprawdzić pracę serca w naturalnych warunkach, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli mamy problemy z kondycją i oddechem. Warto także poprosić kardiologa o testy wysiłkowe, które świetnie wykażą to, z czym mamy problem, dzięki czemu będzie można dobrać odpowiednie leki, by poprawić swoją sprawność fizyczną i przy tym zdrowie. Dobrze jest też przynajmniej raz na rok przyjść do lekarza na kontrolę, co sprawi, że będziemy mieć pewność, iż wszystko będzie prawidłowe z naszym zdrowiem. W cięższych przypadkach lekarz może skierować pacjenta od razu na hospitalizację do szpitala, w celu wykluczenia dalszych chorób

Kto może zapisać się do kardiologa i jak to należy zrobić?

Do kardiologa można zapisać się niezależnie od wieku oraz płci. Dobrze jest też pamiętać, że również dzieci mogą mieć problemy z chorobami serca, dlatego też nie można odkładać takich wizyt do późniejszego wieku. Gdy chcemy zapisać się do kardiologa na Narodowy Fundusz Zdrowia, to trzeba mieć skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu, dzięki czemu nie będziemy musieli płacić za taką wizytę. Dobrze jest ustalić taki termin do kardiologa z dużym wyprzedzeniem, gdyż czas oczekiwania do wybranego specjalisty może trwać nawet pół roku. Co ważne są również dostępne metody zapisu online, co jest bardzo wygodne, szczególnie dla osób, które są zapracowane i nie mają czasu na chodzenie po przychodniach. Istnieje także możliwość wizyty u kardiologa poza NFZ, jednak wtedy trzeba się liczyć z kosztami za wizytę i wszystkie badania, które zostaną wykonane na takiej wizycie.

Warto też wiedzieć, że kardiolog Gdynia ma możliwość zapisu online, co jest niewątpliwą zaletą w obecnych czasach. Kontrolowanie swojego zdrowia to nasz obowiązek i trzeba także uczyć tego dzieci, by w przyszłości mogły czerpać jak najwięcej z życia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://hms-assistance24.com/konsultacje-specjalistyczne-w-ramach-abonamentu-hms-lub-odplatnie,16,pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj