Jak leczyć zapalenie zatok? Kilka skutecznych sposobów

0
63
Jak leczyć zapalenia zatok? Propozycje skutecznych metod
Częsty katar i przytkane uszy mogą świadczyć o stanie zapalnym zatok.

Okres jesienno-zimowy sprzyja częstemu przeziębieniu się. Ciągła plucha, deszcz i wiatr sprawiają, że nasze zatoki nie są w najlepszej kondycji. Świadczy o tym permanentny przeszywający ból głowy od nasady czoła aż po środek policzków. Częsty katar i przytkane uszy mogą świadczyć o tym, że mamy problem z zatokami. Dodatkowo uczucie ogólnego rozbicia i osłabienia mogą potęgować narastający stan zapalny. Jak leczyć zapalenie zatok?

Stan zapalny zatok

Często jednak problem z zatokami jest bardzo bagatelizowany. Kojarzony jest z lekkim przeziębieniem. Sprawia, że osoba chora rezygnuje z leczenia kosztem wegetacji przez kilka dni. Jednak nieleczone przeziębienie zatok może prowadzić do pogłębienia stanu zapalnego. Następstwem tego jest ostry stan zapalny zatok, którego objawy mogą nam skutecznie utrudnić życie. Najgorszy jest ból głowy. W pracy umysłowej może być przeszkodą do prawidłowego wykonywania swoich obowiązków. Nie należy bagatelizować nawet najdrobniejszych objawów zapalenia zatok. W końcowym efekcie doprowadzają one do poważniejszych stanów zapalnych górnych dróg oddechowych. Ostatecznie może to się nawet skończyć wizytą w szpitalu.

Jak leczyć zapalenie zatok?

Istnieje wiele sposobów na to jak leczyć zapalenie zatok. Oczywiście jeżeli objawy są niezbyt dokuczliwe możemy poradzić sobie domowymi sposobami. Natomiast w stanach pogorszenia choroby, powinniśmy się koniecznie udać do lekarza. Jeżeli postanowimy w pierwszej kolejności spróbować naturalnych sposobów, to przede wszystkim trzeba zapewnić sobie spokój przez kilka dni i dobrze się wyspać. Oczywiście w pracy na etacie może to się spotkać z koniecznością wzięcia urlopu lub w ostateczności zwolnienia lekarskiego. Kilka dni odpoczynku spowoduje, że organizm zregeneruje się sam i zwalczy chorobę.

Kiedy boli nas głowa wtedy warto zastosować ciepłe okłady na głowę. Da to nam uczucie ogromnej ulgi i zmniejszenia bólu. Na zatkany nos świetnie zadziałają maści zawierające w swoim składzie olejki eteryczne. Wyciąg z eukaliptusa czy mięty szybko udrażnia zatkany nos, przywracając swobodę oddychania. Nie można też zapomnieć o witaminie C. Ta przede wszystkim sprawdzi się, zwalczając ogólny stan zapalny organizmu. Jej działanie jest nieocenione w walce z każdego rodzaju przeziębieniami. Szczególnie wirusowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj